Інструкція з техніки безпеки під час відвідування кінноспортивного клубу і під час взаємодії з кіньми
Під час відвідування кінноспортивного клубу забороняється:




1.На стайні й у місцях проведення занять забороняється: шуміти, бігати, кричати.

2.Не дозволяється курити й розпивати спиртні або алкогольні напої на території кінного клубу.

3. Забороняється перебувати поруч із кіньми та здійснювати будь-які дії з ними в стані алкогольного сп'яніння.

4 Бігати по стайні та лякати коней не дозволяється.

5. Не можна робити різкі рухи руками.

6. Пригощати, годувати коней і входити до коней у денники без дозволу тренера заборонено .

7. Намотувати на руку повід, корду, віжки під час роботи з конем категорично не дозволяється.

8. Зберігати під час роботи з конем або верхової їзди в кишенях одягу гострі або різальні предмети, а також використовувати для верхової їзди м'яке взуття або взуття без каблука є порушенням техніки безпеки .

9. Заборонено використання мобільних пристроїв під час їзди на коні, телефон повинен знаходитись у добре зачиненому кармані, щоб не випав під час їзди, речі розміщуються у камеру схову.

10. Якщо дорослий приводить дитину на територію КСК, то дорослий несе за дитину та її дії повну відповідальність. (У дитини не повинно бути медичних протипоказань для занять верховою їздою (клуб не несе відповідальності за умисне приховування таких, це є порушенням техніки безпеки).



Правила техніки безпеки під час взаємодії з конем:



1. При будь-якій взаємодії з кіньми необхідно носити захисну каску (шолом) і спеціальне закрите взуття.

2. Наближаючись до коня, необхідно попереджати його про це голосом (гукнути його). Завжди потрібно бути впевненим, що кінь знає про ваше наближення.

3. Підходити до коня треба з боку його лівого плеча (лопатки), розмовляючи з ним та погладжуючи.

4. Розмовляти й рухатися потрібно природно. Не можна бігати, робити різкі несподівані рухи, кричати й шепотіти - забороняється все, що могло б налякати коня.

5. Під час взаємодії з конем потрібно пам'ятати, що в радіусі приблизно 4 метри від нього немає абсолютно безпечного місця. Підходячи до коня, проведіть перед собою рукою, поводьте себе впевнено і спокійно, але не зухвало й без зайвого ризику.

6. У разі здійснення маніпуляцій з конем поза денника він повинен стояти на розв'язках.

7.Перебуваючи біля коня, намагайтеся триматися якомога ближче до його плеча. Він може брикнути все одно, але сила удару буде меншою.

8. Ніколи не стійте прямо перед конем. Так він погано вас бачить, отже, може злякатися.

9. Ніколи не стійте прямо позаду коня. Так він вас теж не бачить і може брикнути. Коли ви щось робите ззаду, наприклад, робите догляд за хвостом, бажано, щоби хтось тримав голову коня або хоча б спостерігав за рухами його вух.

10. Ніколи не чіпайте ніс і голову коня, стоячи перед ним. Ваша рука може раптово з'явитися в полі його зору й налякати його.

11. Одягаючи на коня ногавки, ніколи не стійте на коліна - сидіть навпочіпки (російською «на корточках»). З цієї позиції легше відскочити в разі потреби.

12. Не дражніть коней і не розвивайте в них поганих звичок. Коні з поганими звичками рідко живуть щасливо й довго.

13. Якщо кінь погано себе веде, не карайте його в гніві. Намагайтесь відвернути й перемкнути його увагу. Розумійте різницю між дисципліною й жорстокістю.

14. Якщо вам потрібно покарати коня, у вас для цього є кілька секунд. Потім він вже не зв'яже покарання зі своїм вчинком. Ніколи не бийте коня по голові і загалом, по будь-яким місцям перед його плечима.

15. Вершники, що сідають на коня без відповідного одягу та головного убору, беруть усю відповідальність лише на себе!

16. Коня призначає тренер. Якщо такі особи відмовляються від призначеного коня, то вони до катання не допускаються.

17. У разі грубого поводження з конем, недисциплінованості вершника, тренер має право не допускати вершника до продовження занять. За порушення правил техніки безпеки та правил поводження з конем, особа, що займається, виключається з тренування. Сплачені кошти в такому випадку не повертаються.

18. Строго виконуйте всі команди тренера або інструктора.

19. Не просовуйте до коня руки через решітку до місця постою, щоб погладити або пригостити його, оскільки навіть спокійний кінь, щоб отримати ласощі, може випадково схопити зубами за пальці або одяг.

20. Виводячи коня з місця постою, або заводячи в нього, повністю відчиняйте двері, тримайтеся трохи попереду коня й не повертайте його круто. Зачепивши корпусом двері денників, кінь може обдерти собі боки або маклоки, а різкий поворот, особливо на місці, може викликати плечову кульгавість.

21. Зі стайні і назад ведіть коня тільки в приводу. Для цього встаньте зліва від коня, зніміть повід з його шиї, візьміть кінець поводу в ліву руку, а правою тримайте його безпосередньо під нижньою щелепою коня, якомога ближче до трензельних кілець, пропустивши між лівим і правим приводом вказівний палець. Ідіть з боку коня біля його плеча або трохи попереду.

22. Коли ви ведете коня у поводу , дотримуйтеся дистанції перед конем, який йде попереду. Розмір безпечної дистанції становить два корпуси коня (приблизно 4 метри).

23. Категорично забороняється сідати на коня в стайні, а також заїжджати туди верхом, оскільки в тісному просторі зляканий кінь може покалічити вершника. Перш ніж сідати на коня, переконайтеся, що в безпосередній близькості немає інших коней і що ви нікому не заважаєте.

24. Для їзди верхи найкраще підходять шкіряні чоботи з невеликим каблуком. Дуже небезпечно їздити верхи у взутті на високих підборах, з рифленою підошвою або в об'ємному взутті, що не відповідає розміру стремена. Забороняється протягувати ступні ніг у путлища (ремені, до яких кріпляться стремена). Невиконання цих вимог може призвести до того, що в разі падіння з коня нога вершника застрягне в стременах або путлищах, а це може закінчитися трагічно.

25. Не давайте коню низько опускати голову у разі сильно затягнутої підпруги, це загрожує перетисненню судин і тканин, здавленими підпругою, що призведе до гематоми в коня.

26. Перед посадкою в сідло перекиньте повід через шию коня й максимально підберіть (укоротіть) його так, щоб повід не провисав. Під час посадки в сідло міцно тримайте повіддя лівою рукою, оскільки далеко не всі коні беззаперечно чекають, коли вершник сяде в сідло, а можуть крутитися, намагатися втекти або просто «підігравати» від хвилювання або нетерпіння.

27. Категорично забороняється кидати піводдя (винятком є виконання вправ по команді тренера), а також залишати коня без нагляду. Не можна прив'язувати коня за повід, він може порвати його і втекти!!!

28. При спішуванні обов'язково тримайте повіддя у руці. Також під час падіння намагайтеся не відпускати повіддя - вони пом'якшить тяжкість падіння й не дозволить коню втекти.

29. Заводячи коня в денник, плавно поверніть його головою до дверей і тільки після цього знімайте вуздечку або недоуздок. Коли покидаєте денник, не забудьте замкнути його на засув.

30. Годувати коней можна лише з інструктором та тими кормами які надає клуб. Кращим частуванням для коней є порізані часточками яблука, морква. Можна також пригостити конячку цукром, тільки не перестарайтеся з кількістю – 2-3 шматочки, не більше.

31. Правила техніки безпеки обов'язкові для вершників будь-якого ступеня підготовки.

32. Необхідно дотримуватися правил пожежної безпеки й техніки безпеки.

33. Необхідно дотримуватися чистоти й порядку, не порушувати режим роботи стайні.

34. Особи, які не пройшли інструктаж із техніки безпеки й не розписалися в інструктажі техніки безпеки, до перебування на території клубу не допускаються.

35. Відвідувач або член клубу, який запросив із собою друзів, родичів, знайомих, зобов'язаний ознайомити запрошених з усіма пунктами даних правил техніки безпеки й несе відповідальність за дотримання їх запрошеними.

36. Катаючи та тренуючись на своєму коні власник коня несе особисту відповідальність .

37. Якщо кінь вдарив задом або поніс, будь ласка, не лякайтеся й не кричіть. Це тільки стривожить коня. Треба максимально відкинути корпус назад, стиснути ногами боки коня й сильно натягнути повід.

38. Уважно слухайте й намагайтеся виконувати команди інструктора. Кінь може встати на свічку. Тоді навпаки нахиліться вперед і обхопіть його руками за шию, не кидаючи повіддя . У цьому випадку за повід або гриву тягнути небезпечно, ви можете перекинутися разом із конем. Як тільки кінь прийняв нормальне положення, потрібно сильно вислати, шенкелями(ногою) вперед.

39. Якщо кінь під вами несподівано ліг, негайно скидайте стремена і, трохи відійшовши від коня і стоячи спереду від нього, намагайтеся голосом і поводом змусити його піднятися. Ні в якому разі ви не повинні випускати з рук повід, навіть якщо ви падаєте.

40. Щоби попередити небажані для вас дії коня під час появи або наближення трактора, собаки, громіздкого незнайомого предмета, незвичайного звука і т.д., наберіть повід коротше, заспокойте коня голосом, відволікаючи якою-небудь вимогою.

41. Якщо кінь поніс, відкиньтеся назад і енергійно наберіть повіддя , діючи руками по черзі. Далі зупиняйте його в русі по колу (на вольт), поступово скорочуючи його радіус.

42. Намагайтеся утриматися на коні, скільки можливо, він довго не грає. Але якщо падіння не вдалося уникнути і ви втратили повіддя, не схоплюйтеся, поки кінь не втече на безпечну відстань. Пам'ятайте: деякі коні б'ють по вершнику, що впав задніми ногами.

43. Якщо кінь встав на задні ноги (на диби) - віддайте повіддя, хапайтесь за гриву або обхопіть шию коня, активним посиланням змусьте його опуститися.

Не відкидайтеся назад і не тягніть повіддя на себе - кінь може перекинутися на спину.

44. Якщо кінь зупинився і б'є передньою ногою, опускає голову, нюхає землю, негайно підійміть йому голову й енергійно посилайте вперед, - кінь збирається лягти під вершником.

45. Не їздіть з одним стременом, у разі спішування треба спочатку кинути стремена.

46. Під час падіння скиньте стремена і намагайтеся, не випускаючи з рук повіддя, віддалитися від коня і відразу не вставати (щоби кінь не вдарив). Після падіння не доганяйте коня.

47. Перед тим, як злазити з коня, скиньте обидва стремена. Спішуйтеся з коня, тримаючись за гриву й сідло перемахом правої ноги через круп коня.

48. Якщо ви чогось вимагаєте від коня, то повинні домогтися виконання. Від коня потрібен послух, від вас - чітка, однозначна команда. Будьте наполегливі.

49. Поруч із конем, особливо в сідлі, не варто відволікатися. Треба бути готовим до несподіванок.

50. Завжди тримайте повіддя в руках, не залишайте коня без нагляду. Не прив'язуйте коня з одягненою вуздечкою до прутів решітки, до стійок перешкод, огорож манежу.

51. Знаходження глядачів на плацу (у тому числі з маленькими дітьми) можливе тільки в спеціально відведеному місці (на трибуні).

52. Відвідувачі кінно-спортивного клубу повинні бути вкрай уважними й пильними (особливо з маленькими дітьми) перебуваючи на території, особливо в коридорах стайні, дверних отворах, манежі і близько левад.

53. Охочі покататися верхи або почати навчання верхової їзди зобов'язані мати відповідну форму одягу й головний убір (шолом, захистний жилет, взуття тощо) для заняття верховою їздою.

54. При систематичних відвідувань кінного клубу дітям до 16 років обов'язково надати допуск із фіз.диспансеру або дільничного лікаря про те, що немає протипоказань до занять верховою їздою. Дорослі під свою відповідальність проходять обстеження та особисто несуть відповідальність за відповідність стану здоров'я для занять верховою їздою та погоджуються з усіма ризиками.

55. При псуванні майна у зв'язку з недотриманням техніки безпеки винуватець несе матеріальну відповідальність.

56. Захистне обладнання надає кінний клуб, шоломи, жилети безпеки, та захистні краги. Іншу екіпіровку для верхової їзди можливо придбати або взяти у оренду на території клубу.

57. Пересуваючи свого коня по території треба дотримуватись техніки безпеки, жеребці повинні переводитись на водильці та довгій корді , інші коні на застебнутих недоуздках з чомбурами . Відпускати коней самостійно без супроводу заборонено .

58. Коней переводити треба у спеціальних захистних печатках та черевиках, забороняється відкрита обув та обув на каблуках.

59. Забороняєьтся прибирати в деннику коли там знаходиться кінь.

60. Забороняється випускати коней на вигул в одну леваду без згоди власників коней.

61. Керівництво не несе відповідальність за залишені речі на вулиці поза кімнатою зберігання речей та амуніції.

62.Забороняэться знаходитись на території клубу у не робочий час .

63. Після приведення коня до денника требя повністю зачиняти двері, не залишати двері відчининими.

64. Про усі поламки треба негайно сповістити керівництво .

65. Про особливості стану коня треба обов'язково сповіщати керівництво.

66. Номер телефону адміністрації : 0677388125



За недотримання правил техніки безпеки керівництво клубу за Ваше здоров'я відповідальності не несе. Діти, які не досягли 18 років, тренуються на постійній основі, та дорослі повинні бути застраховані в страховій компанії від нещасного випадку (кінний спорт) і мати довідку-допуск від лікаря для занять верховою їздою.



Для того, що б у Вас залишилося приємне враження від їзди верхи, необхідно дотримуватися правил техніки безпеки.




Made on
Tilda